ZİYARETÇİ OLUN Yerinizi Ayırtın
24-26 EKİM 2024, TÜYAP BURSA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Bursa’yı Keşfedin

Bursa’yı Keşfedin

 

 

Zamanı durduran şehir Bursa'nın değerlerini ve güzelliklerini keşfedin. Şehirdeki göller ormanlar şelaleler oluşturdukları doğal güzellik ile size mükemmel bir nefes alma alanı yaratacak. Şehirdeki müze, kilise, köşk, camii, çarşı ve hanları keşfederek Bursa’nın büyüsüne kapılın!

Yeşil Bursa’nın Doğal Güzellikleri

 

 

Türkiye’nin en zengin bitki örtüsüne sahip, yalnızca Uludağ’da bulunan endemik bitkilerin olduğu Uludağ milli parkı doğal zenginliği ile her mevsimde sizi büyüleyecek. Uludağ’ın yanı sıra Suuçtu Şelalesi, Gölyazı, Tirilye, Sadağı Kanyonu, Oylat Mağarası, İznik Gölü gibi onlarca doğal güzellik Bursa’da keşfedebilecekleriniz arasında.

Tarih Başkenti Bursa

 

 

Evliya Çelebi'nin 'Bursa'nın Ayasofya'sı!' dediği Ulu Cami’yi de içine alan Hanlar Bölgesi, Bursa'nın merkezinde, 14. yüzyılda oluşmaya başlayan, 16. yüzyılın ortalarına kadar padişahların ve devletin ileri gelenlerinin yaptırdığı anıtsal yapılar ile gelişen ticaret merkezidir. Ulu Cami'nin en önemli ayrıntısı ise eşine az rastlanan bir sanat eseri olan minberidir. Tarihte İncilin ilk kez bir araya getirildiği yer olan İznik Ayasofya Camii de kesinlikle görülmeye değer tarihi güzellikler arasındadır.

Bursa’da Eğlence Hayatı ve Bursa Mutfağı

 

 

Bursa eğlence hayatı bakımından oldukça hareketli bir şehirdir. Bar, pub, club ve restorantlardan oluşan birbirinden nezih ve modern ortamlar mevcuttur. Ayrıca şehrin meşhur yemeği İskender Kebabı ve diğer yöresel yemek çeşitleriyle Bursa Mutfağını deneyebileceğiniz birçok restoran vardır. Yöresel lezzetlerin yanında şehirde İtalyan, Fransız, Uzakdoğu, ve Lübnan mutfakları bulunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ OLUN

HABERDAR OLUN

Bilgilendirme, bülten, ve sektörle ilgili gelişmelerden
haberdar olmanız için iletişim bilgilerinizi kaydedin.