ZİYARETÇİ OLUN Yerinizi Ayırtın
24-26 EKİM 2024, TÜYAP BURSA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

BASIN BÜLTENLERİ

BASIN BÜLTENLERİ

3 Kasım 2023

E-Mobilite dünyasının geleceği Go Green Türkiye’de şekilleniyor

Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Go Green Türkiye, 16 – 18 Kasım tarihlerinde Tüyap Bursa’da ilk kez kapılarını açıyor. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından, Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği’nin (TEHAD) destekleriyle gerçekleşen Go Green Türkiye 2023’te elektrikli araç dünyasının inovatif ürünleri ve yeni teknolojileri bir arada sergilenirken, fuarla eş zamanlı panel ve oturumlar da düzenlenecek. E-Mobilite sektörünün uzman isimleriyle birlikte, sektörel trendler ve inovatif yenilikler doğrultusunda içeriği hazırlanan konferans programı kapsamında; “Türkiye’de Elektromobilite Yolculuğu, Geleceğin Endüstrisi ve E-Mobilitenin Sürdürülebilir Enerji Çözümleri, Kent İçi Toplu Ulaşımda Gelecek Vizyonu, E-Mobilite Şehri Nasıl Şekillendiriyor, Dijital Teknolojilerle Şekillenen Mobilite, Yeni Nesil Elektrikli Araçlarda Güç Talebi ve Enerji Çeşitliliği, Şarj İstasyonları Teknolojisi ve Yarının Şarj Çözümleri” gibi farklı başlıklar konuşulacak.

10 Ekim 2023

Elektrikli araç dünyası, sektörün kalbi Bursa’da buluşuyor!

Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Go Green Türkiye, 16 – 18 Kasım tarihlerinde Tüyap Bursa’da ilk kez kapılarını açıyor.Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından, Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği’nin (TEHAD) destekleriyle gerçekleşen Go Green Türkiye 2023’te 120 katılımcı marka, 8 bin metrekare sergileme alanında elektrikli araç dünyasının inovatif ürünlerini ve yeni teknolojilerini vitrine çıkaracak. Fuarda ayrıca, alanının uzman isimleri, sektörün bugününe ve geleceğine ilham olacak bir dizi panel ve konferanslar gerçekleştirilecek.

15 Eylül 2023

Türkiye’deki şarj istasyonu sayısı 3.800’ü, şarj edilebilir elektrikli araç sayısı 35 bini buldu

Son bir yılda elektrikli araç satışlarının 7 kat arttığı Türkiye’de Ağustos sonu itibariyle şarj edilebilir araç sayısı 35 bine, şarj istasyonu sayısı 3.800’e yaklaşırken, şarj noktası sayısı ise 8 bini buldu. Elektrikli araç dünyasında baş döndürücü bir devinim yaşanırken, sektörün kalbi Bursa’da ilki gerçekleştirilecek olan Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Go Green Türkiye için de geri sayım başladı. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından organize edilen Go Green Türkiye 2023, 16 – 18 Kasım tarihlerinde Tüyap Bursa’da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

16 Ağustos 2023

Go Green Türkiye 2023, TEHAD işbirliğiyle gerçekleşecek Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD), bu yıl ilki düzenlenecek Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Go Green Türkiye 2023’e destek olma kararı aldı. Sektörün üretim kalbi Bursa’da yapılacak fuar, 16 – 18 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

24 Temmuz 2023

Elektrikli araç sektörünün girişimci, yatırımcı ve işletmecileri Bursa’da buluşacak

Elektrikli araç ve şarj teknolojisi sektörünün girişimci, yatırımcı, mühendis ve işletmecileri, ihtiyaç duydukları tüm çözümleri Go Green Türkiye 2023’te bir arada bulacak. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından 120 markanın katılımıyla organize edilecek fuar, 16 – 18 Kasım tarihlerinde Tüyap Bursa’da ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye elektrikli araç endüstrisinin kalbi olarak nitelenen Bursa’da ilkini düzenleyecekleri Go Green Türkiye hakkında açıklamalarda bulunan Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Ziyaretçilerimiz, elektrikli araç ve şarj teknolojilerine dair en yeni yazılım, donanım ve son çıkan ürünleri, işletmelerinin aradığı çözümleri, yatırım fırsatlarını ve girişimlerine katkı sağlayacak yenilikleri fuarımızda bulacak” dedi. Fuara gelenlerin, eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinliklerle sektörün gündemini de yakalama fırsatı bulacaklarını belirten Aytemur, Go Green Türkiye’nin elektrikli araç sektörüne yön vereceğini vurguladı.

13 Haziran 2023

Yeni dünyanın, yeni nesil elektrikli araç teknolojileri Bursa’da buluşacak

Yayınlanan sektörel raporlara göre dünyada 2030 yılına kadar, satılan her iki araçtan birisinin elektrikli olacağı öngörülüyor. Ürettiği her 10 araçtan 8’ini ihraç eden Türkiye Otomotiv Endüstrisi de, elektrikli araçlara yönelik küresel talebin tırmanışta olduğu bu dönemde, gerçekleştireceği yeni yatırımlarla dünya pazarında söz sahibi olmaya hazırlanıyor. “Sahip olduğu tecrübe, rekabet gücü, stratejik konumu ve lojistik avantajlarıyla Türkiye, elektrikli araçlar ve bu araçlarla ilgili teknoloji, makine ve ekipman yatırımları ile global pazarda önemli bir oyuncu olabilir.” diyen Tarsus Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, Kasım ayında No On Fuarcılıkla birlikte Bursa’da gerçekleştirecekleri Go Green Türkiye’nin bu anlamda önemli bir misyon üstlendiğini ifade etti. İlkini düzenleyecekleri fuarın, Türkiye elektrikli araç ve yan sanayileri sektörünü, dünya ile buluşturma hedefiyle yola çıktığını açıklayan Aytemur, “Hedefimiz diğer sektörel fuarlarda olduğu gibi bu fuarı da önce bölgenin, ardından Avrupa ve Dünya’nın sayılı elektrikli araç fuarlarından birisi yapmak.” dedi.

11 Mayıs 2023

Elektrikli araç teknolojileri sergilenecek

Dünyada geçen yıl elektrikli araç satışları 2021'e göre rekor kırarak, yüzde 55 arttı ve 10 milyonu aştı. Elektrikli araçların toplam araç satışları içindeki payı yüzde 14'e yükseldi. Türkiye'de elektrikli otomobil satışları 2023’ün ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 335 artışla 4 bin 670'e yükselirken, elektrikli otomobillerin pazardan aldığı pay da yüzde 3'e yaklaştı. Türkiye’de ve dünyada elektrikli araçlara yönelik talep sürekli artarken, bu sektörün en yeni teknolojileri Bursa’daki fuarda sergilenecek. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından 16 – 18 Kasım tarihlerinde, 120 markanın katılımıyla Tüyap Bursa’da organize edilecek olan Go Green Türkiye 2023’te, Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları görücüye çıkacak.

4 Nisan 2023

Go Green Türkiye Fuarı, Elektrikli Araç Sektörünün başkenti Bursa’da düzenleniyor

Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı Go Green Türkiye, 16 – 18 Kasım tarihlerinde Tüyap Bursa’da gerçekleşecek. Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık tarafından organize edilen Go Green Türkiye 2023’te 120 katılımcı marka, 8 bin metrekare sergileme alanında elektrikli araç dünyasının inovatif ürünlerini ve yeni teknolojilerini vitrine çıkaracak.

HABERDAR OLUN

Bilgilendirme, bülten, ve sektörle ilgili gelişmelerden
haberdar olmanız için iletişim bilgilerinizi kaydedin.